RealityBulharsko.cz

EUR
EUR
Hledat nemovitost

O Bulharsku

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem(kde hranici tvoří řeka Dunaj), na západě se Srbskem a Černou Horou a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO, a v roce 2007 vstoupila do EU.

Rozloha země: 110 993,6 km2(102. na světě) z toho 0,3 % vody
Časové pásmo: +1
Počet obyvatel: cca.7 262 675 (88. na světě, 2008)
Hustota zalidnění: 65,43 ob. / km2 (123. na světě)
Jazyk: bulharština
Náboženství: bulharští pravoslavní 85%, muslimové 13%
Nejvyšší bod: vrch Musala (2 925 m n.m.)
Státní zřízení: republika
Hlavní město: Sofia (1 402 417 obyvatel)
Klima: Mírné kontinentální podnebí, černomořské pobřeží a povodí Marice tvoří přechod k podnebí středomořskému, průměrné teploty v lednu - 2 až + 2 °C, v červenci 21 až 24 °C, průměrné roční srážky od 450 mm (Dobrudža) do 1250 mm (vrcholky hor).

Seznámíme vás s novým, současným Bulharskem, jehož tvář se v průběhu posledního desetiletí zásadně změnila. Politická a ekonomická stabilita v zemi získala světové uznání.

Bulharsko je v mnoha ohledech jednou z dynamicky se rozvíjející turistických destinací a jednou s nejúspěšných zemí Balkánu. V posledním dvacetiletí na bulharském pobřeží proběhl intenzivní stavební ruch a vzniklo spousta nových rekračních komplexu, domů,hotelů a zlepšila se infrastruktura.Tento trend přetrvává i do dnes. Bulharsko se v současnosti opět stává populární letní destinací.

Před několika lety bylo Bulharsko turisticky témeř neobjevené i do dnes zůstává poměrně málo známou zemí.Není totiž vyloučeno, že máte o Bulharsku poněkud zkreslené představy související s pobytem v něm před pěti až třiceti lety.V tom případě je nutné podotknout, že od té doby se mnohé změnilo, k poměrně zásadním inovacím.

V Bulharsku najdete skoro nejlevnější dovolenou u moře, opravdu teplé podnebí, zlaté písečné pláže, blízká doletová vzdálenost-pouhé dvě hodiny letu z Prahy,levnější útraty na místě, nulový terorismus, minimum omezení, bezprostřednost a pohodu místních obyvatel. Lidé jsou velice přívětiví a pohostinní k cizincům. Jsou zde zdaleka nejnižší ceny rekreačních nemovitostí u moře v rámci celé Evropské unie.

Všichni občané ze zemí EU mohou cestovat do Bulharska bez vízové povinnosti. V zemi se úspěšně rozvíjí tržní ekonomika a v rámci ní je možno výhodně investovat. Návratnost vašich vkladů je zaručena zákonodárstvím s liberální politikou.

V Bulharsku se začínal rozvíjet turismus po druhé světové válce. V roce 1944 Bulharsko disponuje 370 hotely převážně ve velkých městech. Po roce 1944,všechny hotely byly znárodněny .V roce 1953 se turismus stává vládní politikou a začaly se vytvářet podmínky pro mezinárodní turismus. Během tohoto období se začala stavět dnešní existující hlavní turistická střediska. Jako první ,,Zlaté Písky“ výstavba prvních hotelů v roce 1957, o dva roky později se začíná stavět ,,Slunečné Pobřeží“, již několik desetiletí solidní technické zázemí pro rozvoj mezinárodního turismu. Zvýšení kapacit a počet přímořských středisek pro rozvoj mezinárodního turismu si vyžádaly změny v rozvoji tohoto odvětví. Proto v roce 1963 vznikla centrální správa cestovního ruchu, která byla rozdělena do tří odvětví .V roce 1666 vzniklo ministerstvo cestovního ruchu a v roce 1977 schválilo ministerstvo směrnice a prohlásilo turistické odvětví jako prioritní odvětví bulharské ekonomiky. Začátek významných změn v oblasti cestovního ruchu v Bulharsku nastaly v souvislosti se změnami po roce 1989, kdy první krok je privatizace stávajících turistických objektů. Po roce 1989 se zintenzivňuje vznik nových hotelů a obnovení turistických objektů. Jen za posledních 7-8 let vzniklo kolem 1000 hotelů s kapacitou 17 000 lůžek.

Bulharsko zemí kontrastu
Bulharsko je zajímavá země s krásným mořem se zlatými písečnými plážemi a drsnýma horami, divokými řekami a vodopády. Vzácné jeskyně, bohatá flora a fauna, krásná horská jezera v nadmořské výšce až 2 200m. Proto nabízí vše , na co si jen vzpomenete ,písčité pláže a moře , historická městečka , kulturní a architektonické zajímavosti ,staré kláštery i moderní letoviska. Bulharsko je na 4.místě v seznamu kulturního dědictví UNESCA , co do počtu kulturních a historických památek. Země je protkaná nádhernými horami s velmi dobrými lyžařskými podmínkami.V Bulharsku je nejvyšší hora jihovýchodní Evropy, jménem Musala měří 2925metrů, a nachází se v pohoří Rila, porostlá hustými lesy a četnými jezery, pronásleduje je vrchol Vichren s nadmořskou výškou 2914m, Kutelo(2908m) a Todorka(2746m) v přírodní rezervaci v druhém největším pohoří Pirin o rozloze (274km2). Bulharsko tak může uspokojit širokou škálu návštěvníků, má co nabídnout jak vyznavačům vodních sportů a tak milovníkům osamělé přírody a horských jezer.Cyklistům, kteří dávají přednost jízdě údolími a také lyžařům. Turisticky je země proslavena především pobřežními plážemi u Černého moře, které je dlouhé 378 km. Země je závislá na turistice a stále více se přizpůsobuje západnímu standartu. Pobřeží překypuje životem, hlavně v letní sezoně. Za samostatnou poznávací cestu stojí světoznámé skalní kláštery a historická "muzejní" městečka, která jsou památkově chráněné. Dovolená v Bulharsku patřila vždy k těm nejpopulárnějším ,letoviska se neustále rozšiřují v souvislosti s novým rozvojem jednotlivých letovisek a díky finanční podpoře bulharské vlády. Nově budované komplexy a hotely odpovídají již zcela evropským standardům jak u moře tak na horách. Z těchto důvodů je Bulharsko velmi dobrou investiční příležitostí se stabilním politickým prostředím.

π
© 2018 - 2024 Webdesign, PHP & MySQL by sparrow soft